Partizani vs Barleti Volley 2 – 3 !

YOGA në UMB !
11/02/2020
BARLETI VOLLEY vs VLLAZNIA 3 – 0 !
24/02/2020

Partizani vs Barleti Volley 2 – 3  ( 29-27 , 21-25, 17-25 , 26-24, 11-15 ) .

Me fitoren kurndër Partizanit për të tretën herë në  këtë sezon sportiv,  Barleti Volley shkon kështu në fitoren e 8-të  rradhazi  në ndeshjet e  Kupës së Shqipërisë dhe Kampionatit Kombëtar të  Volejbollit për femra.

Vajzat barletase pas sigurimit të finales së Kupës së Shqipërisë kundër ekipit të Tiranës që do të zhvillohet  në datë 01 mars,  synojnë të arrijnë  edhe objektivin e dytë për këtë sezon,  kualifikimin për në fazën Play-Off në Kampionat . Rezultatet , forca e grupit , mbështetja e tifozerisë janë pikat e forta të Barleti Volley për të vazhduar serinë e rezultateve positive .

Ditën e shtunë date 22 , ora 16 : 00 në Parkun Olimpik “ Feti Borova “,  ekipi Barletas, do të ndeshet  me ekipin e Vllaznisë !

 

Suksese vajzave barletase !

 

#DrejtObjektivit #KAMPIONNËSPORTE  #BarletiVolley  #BestTeam  #BarletiFunClub